Kaanetutvustuselt:
“Paljud rooma paganlikud tavad ⎯ ja just need, mille esimesed ristiusku pöördunud inimesed pidid kõrvale heitma kui surmateele juhtijad ⎯ on saanud jälle kaasaegse kultuuri osaks. […] Mis seletus on sellisel võimsal tagasipöördumisel tumeda paganliku kõlbluspraktika juurde pärast nii paljusid sajandeid kristlikku kultuuri? Vastus on, et esile on kerkinud uus ettekujutus inimeseks olemisest, uut tüüpi paganlus, ja sellel on oma kindlad arhitektid, kes on teadlikult ehitanud olemasoleva kristliku kultuuri sisse uue kultuuri ning püüavad sellega hävitada ja asendada kristlikku kultuuri. Need, kes ehita-vad sellise ettekujutuse kohaselt, ongi surmakultuuri arhitektid.”
Tutvustusest EKI lehel:
Raamatus on vaatluse all kahekümne kuue
viimase kahe sajandi jooksul Lääne kultuuriruumi tugevalt mõjutanud
inimese elu ja ideed ning nende vahelised seosed. Teiste seas on
fookuses Arthur Schopenhauer, Friedrich Nietzsche, Charles Darwin, Karl
Marx, Jean-Paul Sartre, August Comte, Sigmund Freud, Alfred Kinsey ja
Margaret Sanger.
Varro Vooglaid kirjutab raamatu eessõnas:
Antud raamat näitab selgesti, et ideedel on tagajärjed ning et halbadel ideedel võivad olla kujutelda-matult rängad tagajärjed. Et neutraalseid ideid ega maailmavaadet ei eksisteeri, lasub igal inimesel ja kogu ühiskonnal kaalukas vastutus tõsiselt järele mõelda, milliseid ideid me oma sõnades ja tegudes toetame ja järgime. Eriti kaalukas vastutus lasub kõigil, kes on teistele eeskujuks ja õpetajaks. Loodan, et käesolev raamat aitab seda vastutust teadvustada ja kanda.
Raamatut soovitab ka prof Tõnu Lehtsaar, kes kirjutab teose tagakaanel:
Käesolevas raamatus on näidatud, kuidas erinevad ideed mõjutavad inimsuhteid, ühiskonda ja kultuuri. Paljud eriilmelised mõttesuunad on koondatud ühe nimetaja alla, mida autorid nimetavad surmakultuuriks. Soovitan raamatut kõigile, kes püüavad mõista kaasaegses maailmas toimuvat.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar
Kommentaarid modereeritakse